80.00 zł. · Mleko,ser, Jajka,mąka,chleb 100% EKO.

Mark as spam misclassified duplicated expired offensive

Published date: Lipiec 10, 2022 4:44 am

Location: Dębowiec, podkarpackie, Poland

⭕ Witam. Mam do sprzedaży świeże produkty z mojego małego gospodarstwa uprawianego 100% ekologicznego (wkrótce potwierdzone będzie certyfikatem).Chleby orkiszowe, orkiszowo-gryczane i żytnie pieczone na zakwasie (sama robię ) z dodatkiem kwaśnego mleka i solą morską wyrabiany ręcznie tak jak dawniej, pieczone w piecu chlebowym opalanym drewnem. Zboże pochodzi z mojego gospodarstwa sami je wysiewamy, obrabiamy i mielimy. Mleko z którego wyrabiane są produkty jest bardzo dobrej jakości(co potwierdzają wyniki badań) pochodzi od krów rasy Jersey bogate w karoten, witaminę A, B1 i B2, sole mineralne ponadto ma większą zawartość białka, tłuszczu, wapnia w porównaniu ze "zwykłym" mlekiem.Krowy są karmione wyłącznie naturalnymi paszami, a od wiosny do jesieni korzystają z rozległych pastwisk, zimą karmione są sianem , zbożem,burakami pastewnymi oraz marchwią. Nie stosujemy w żywieniu kiszonek (które psują smak mleka), hormonów ani antybiotyków. Krowy są pod stała opieką weterynaryjną, systematycznie odrobaczane i zadbane.Sery wyrabiane tradycyjnie (z siadłego mleka) formowane w specjalnych foremkach oraz sery podpuszczkowe (wychodzą bardzo pyszne) . Jajka kur zielononóżek kuropatwianych,perliczek i karmazynek zawsze świeże i czyste. Kury korzystają z wolnego wybiegu o powierzchni 1,5 hektara..Karmione są orkiszem, owsem, jęczmieniem. Mają stały dostęp do czystej bieżącej wody.Małe zaś kurczęta karmione są: jajkami gotowanymi na twardo,kaszką orkiszową,pszenną, jęczmienną. W naszej hodowli mamy też króliki,kaczki oraz jelenie. Przed zakupem zachęcam do obejrzenia gospodarstwa. Polecam dla wszystkich osób dbających o zdrowie. Jajka EKO: - zwykłe 80 gr/ szt ( cena za 10 szt jajek 8 zł) - zielononóżki 1 zł/ szt (cena za 10 szt jajek 10 zł) - perliczki 2 zł/ szt (cena za 10 szt jajek 20 zł) Jajka pakowane po 10 sztuk Wkład na jajka jest na wymianę przy odbiorze. Orkisz EKO: - mąka biała orkiszowa 9 zł/kg - mąka razowa orkiszowa pełny przemiał 8 zł/kg - kasza orkiszowa 9 zł/kg Mąka gryczana 12 zł/kg Mąka żytnia biała 4 zł/kg Mąka żytnia razowa pełny przemiał 4 zł/kg Ziarno oczyszczone 6 zł/kg EKO Nabiał od krowy rasy Jersey: - mleko 4 zł/l+ słoik - masło duże kostka ( 300-330 g ) 10 zł - masło małe ( 190-210 g) 5 zł - śmietana 6 zł/0,25 l+ słoik - śmietana 9 zł /0,5 l+ słoik - śmietana 12 zł/0,9 l + słoik - ser twarogowy 20 zł/kg Pieczywo EKO: wypiekane w piecu chlebowym opalanym drewnem. - chleb żytni na zakwasie 10 zł szt - chleb orkiszowy na zakwasie 15-16 zł szt - chleb orkiszowo-gryczany na zakwasie 20 zł szt Chleb na zakwasie pieczony jest zawsze w poniedziałek i czwartek każdego tygodnia. Odbiór osobisty w Dębowcu lub Jaśle po wcześniejszym zamówieniu.

Numer telefonu: 509000479




Leave your comment